Féltávnál a Telekom a legjobban teljesítő hazai nagypapír.
Ráfordultunk az utolsó negyedévre, és közelednek a vállalati gyorsjelentések, ezáltal pedig az izgalmak is a magyar tőzsdén. Kiváló éve van idén a hazai részvénypiacnak, izgalmas sztorikból pedig a magyar blue chipek piacán sincs hiány. Az OTP hamarosan új történelmi csúcsra mehet, kitört a Telekom, és a Molnál is fordulat jöhet. Megnéztük, hogy mit mutatnak a grafikonok a magyar tőzsde nagyágyúinál.
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Az elmúlt napokban úgy tűnt, hogy megtorpanhat a rali a magyar tőzsdén, szerdán azonban az OTP vezetésével új csúcsra emelkedett a BUX index. A bankpapír mellett azonban a többi nagypapírban is vannak még kedvező lehetőségek. Éppen ezért megnéztük, hogy mit mutatnak a grafikonok a magyar tőzsde nagyágyúinál, többek között pedig arra a kérdésre is választ kaptunk, hogy melyik most a legalulértékeltebb blue chip a magyar börzén.
Rekordprofit, romániai kivonulás, sajátrészvény-visszavásárlás, van izgalom bőven az OTP-nél, de hogy látják a kilátásokat a bank vezetői? És mi a helyzet a hazai midcapeknél, melyik részvényből lehet a következő blue chip? Mit gondolnak az ingatlanpiaci szakemberek és az alapkezelők, mit vegyünk a tőzsdén és azon kívül? Ezekről beszélt a Portfolio Investment Day 2024 konferencián az OTP vezérigazgató-helyettese, az OXO Holdings alapítója, üzletvezetők és befektetési szolgáltatók vezetői.
Február 19-én lesz a a CETOP NTR index hivatalos számításának első napja, ami a legjelentősebb közép-európai tőzsdei vállalatok teljesítményét lekövető index lesz. Az index többek között az osztrák nagybank Erste, a lengyel olajcég Orlen, és a hazai befektetők számára ismertebb OTP és Mol teljesítményét fogja mutatni.
A Vodafone, a DIGI, az Invitech vagy az Antenna Hungária felvásárlásával, albán és montenegrói terjeszkedéssel nagyra nőtt az elmúlt években a 4iG. Nemzeti bajnokokat építenek, nyilatkozta nemrég a Portfolio-nak Fekete Péter vezérigazgató, de vajon nemzeti bajnok-e már maga a 4iG a nagy hazai tőzsdei cégek között? Megvan-e már az ötödik hazai blue chip a magyar tőzsdén?
Az elmúlt hetekben a lélektani szempontból fontos 50 000 pontos szintek körül billegett a BUX, a múlt heti hangulatromlást követően pedig egy rövid időre ugyan, de úgy tűnt, hogy egy mélyebb korrekció veszi kezdetét és hosszabb időre kell kell búcsúznunk az újabb idei csúcsoktól. A hét eleje óta azonban folyamatosan javul a hangulat a piacokon, a magyar tőzsde mellett pedig a forint is látványos erősödésen van túl. Éppen ezért megvizsgáltuk, hogy kitarthat -e a lendület a következő hetekben is is, és hogy mi várhat a befektetőkre az idei csúcs elérést követően.
Az utóbbi hetek rég nem látott ralit hoztak a részvénypiacokon: a vezető európai börzék közül a német tőzsde új történelmi csúcsra emelkedett, és a vezető amerikai részvényindexek is több mint egy éve nem látott magasságokba értek. A mostani emelkedésből nem maradhatott ki a magyar tőzsde sem, a BUX több mint 25 százalékot emelkedett a március óta eltelt időszakban, elsősorban az OTP és a Mol szárnyalásának köszönhetően. Az utóbbi napokban azonban érezhetően alábbhagyott a lendület a nemzetközi és a hazai részvénypiacokon egyaránt, emellett pedig a túlvettség jeleit mutatják a legmegbízhatóbb indikátorok is. De mire számíthatunk? Egyszerű korrekcióról van szó, vagy végleg kifulladt az emelkedés? Összeszedtük, hogy melyek lehetnek azok a legfontosabb technikai szintek, amelyekre érdemes lehet figyelniük a befektetőknek a hazai részvénypiacon.
Nagyot ment az elmúlt hetekben az OTP, több tényező is segíti az árfolyam száguldását, de mit mutat a technikai kép?
Az év első hónapjaiban több mint 20 százalékot esett a Richter, miután a tavaly decemberben kivetett különadó alaposan belerondított a vállalat tavalyi negyedik negyedéves eredményébe, az HSBC pedig leminősítette a gyógyszergyártó részvényeit. Március vége óta azonban gyakorlatilag megállás nélkül érkeznek a kedvező hírek a vállalattól, a csökkenő trendből való kitörés után pedig sorra töri át a fontos szinteket a cég részvényárfolyama, sokszor ellentétesen mozogva az általános magyar tőzsdei hangulattal. Az eddig látottak alapján igencsak izgalmasnak ígérkezhet a következő időszak a Richter részvényeinél, megnéztük, mit mutat a technikai kép.
Az 1970-es évek elején egy érdemi inflációcsökkenés mellett 77 százalékos részvénypiaci rali zajlott le kicsivel több mint két és fél év alatt az S&P 500 indexben. Ez volt a Nifty Fifty éra, a törhetetlen ötvenek száguldása. Döbbenetes, hogy az aktuális részvénypiaci helyzet mennyi mindenben hasonlít az ötven évvel ezelőtti szituációhoz.
Amíg a nemzetközi piacokon az egyre inkább erősödő recessziós félelmek aggasztják a befektetőket, addig a magyar tőzsde az elmúlt napokban rendre felülteljesített a nemzetközi piacokhoz képest. Az emelkedést itthon a blue chipek vezetik, amiknek az árfolyama az elmúlt napok tőzsdei ralija után igencsak izgalmas szintekhez ért.
Amíg a nemzetközi piacokon kiváló hangulatban telik a kereskedés, addig a BUX jócskán alulteljesít: már közel két százalékos esésben van a magyar index a piaczárás előtt. A hangulatromlás hátterében feltehetően az áll, hogy a különadó-módosítások negatív hatással vannak a befektetői bizalomra a hazai piacokon.
Idén 22. alkalommal készítette el transzparencia-felmérését a Portfolio, melynek során alapkezelők és elemzők pontozzák a hazai tőzsdei vállalatokat olyan szempontok alapján, mint a gyorsjelentések minősége, a tájékoztatás hitelessége, vagy az alkalomszerűen adott információk minősége. Az utóbbi években a mid-cap vállalatok előretörése volt megfigyelhető, és ahogy tavaly, így idén sem blue chip végzett az élen, de a hagyományosan magas pontszámokat kapó OTP idén is előkelő helyezést ért el.
Tavaly október közepén nagy fordulat állt be a globális tőkepiacokon, azóta kifejezetten jó a hangulat a tőzsdéken, ráadásul a magas importkitettség miatt a magyar gazdaság szempontjából kiemelten fontos gázár is jelentősen csökkent, és a dollár is gyengült, ez pedig a magyar részvények árazását is alaposan átalakította, a hazai blue chipek árfolyama nagyot ralizott. Most azonban több részvény árfolyama is fontos szinthez ért, mutatjuk a fontosabb magyar részvények technikai képét.
Rekordértékű, mintegy 55 milliárd fontnyi részvény-visszavásárlást hajtottak végre a londoni tőzsde FTSE100 indexében szereplő legnagyobb forgalmú vállalatok idén - írta a The Times szerdai számában.
A cél a növekedés támogatása.
Felpörgött a kereslet az elnökválasztás előtt.
Az euróval, a fonttal és a svájci frankkal szemben is itt az új többéves csúcs.
A vártnál gyászosabb GDP-adat a forintot is megütötte.
Hogy fog kinézni a Kongresszus?
Nem fog örülni a magyar fizetőeszköz.